En komikler Yeni fıkralar En iğrençler Rasgele fıkra Zoka sayfa İletişim

FIKRA KATEGORİLERİ


  Asker
  Avcı
  Bektaşi
  Deli
  Derleme
  Diğer Fıkralar
  Doktor
  Erotik Fıkralar
  Erzurum
  Espiriler
  Hayvanlar Alemi
  Kadın-Erkek
  Kayserili
  Nam-ı Kemal
  Nasrettin Hoca
  Politik Fıkralar
  Sarhoş
  Sarışın
  Spor
  Temel
  Temel Belaltı
  Yardım Masaları
  Öğrenci Öğretmen

ZOKA GEZGİNLERİNİN DİKKATİNE !!!
Fıkraların yanındaki renkli topların anlamı var, dikkatli olun

  Herkesler okuyabilir   Sokak ağzı ve küfürlü   Belaltı ifade içerir

KÖPEĞİ VUR !

Canli maymun yakalama konusunda dünya çapinda ün yapmis olan Temel'i, Amerika'da katildigi bir av partisinde, bütün avcilar, "Bu adam bu isi nasil yapiyor acaba" diye dikkatle izliyorlardi. Temel tek kirma kötü bir tüfek ve uyuz köpegi ile agaçlarin arasindan ilerlerken, arkasinda yaklasik otuz kadar avci, otomatik tüfekleri ve son derece mükemmel yetistirilmis köpekleri ile takip ediyorlardi. Bir ara içlerinden biri, "Agaçta maymun var, agaçta maymun var" diye bagirmaya baslayinca, Temel tüfegini yere birakip agaci sallamaya basladi. Sarsintiya dayanamayan maymun biraz sonra yere düstü. Temel'in köpegi maymunun düstügünü görünce, yildirim hiziyla kosup, maymunun toparlanmasina firsat vermeden üzerine çikip, hayvana tecavüz etti. Tabiki bu durumda halsiz kalan maymunu Temel yerden kaldirip bir çuvalin içine koydu.

Amerikali avcilar gördüklerine inanamamislar, hayretler içinde kalmislardi. Bu sekilde birkaç maymun daha yakalamisti. Daha sonralari gördükleri bir maymun Temel ne yaparsa yapsin asagi düsmemisti. Bunun üzerine agaci yukari çikip ordan sallamayi düsünen Temel,

- Içinizde en iyi nisanci hanginiz ? diye sordu. Diger avcilarin gösterdigi en iyi nisanciya Temel,

- Pana bak usagum, ben agaca çikayrum, dali yukardan sallayacagum. Eger maymun asagi düserse hiçbir mesele yok. Ama bir tersluk olurda ben asagi düsersem, hiç beklemeden köpegi fur !


Fıkrayı arkadaşına gönder :


F�kray� sizden �nce 1828 ki�i okudu ve yar�ld�!

Bir sonraki f�kra : Yalancı eşşek »»